מכללות לעיצוב גרפי מומלצות – איפה כדאי ללמוד גרפיקה

כיום עסקים לא יכולים להתקיים בתעשייה ללא מעצבים גרפיים. מעצבים גרפיים הם אלה שיכולים לעזור לעסקים לקדם את המכירות שלהם ולשווק את המוצרים ברשתות השונות. נוכל לראות ברשת החברתית פייסבוק או אינסטגרם אינספור פרסומות מכל עבר. מי שאחראי על הפרסום והשיווק זה מעצבים גרפיים כי באמצעות טכניקות ויזואליות של תוכנות גרפיות הם יכולים לגרום לצופים להרגיש תחושות כאלה ואחרות.  בלימודי עיצוב גרפי תלמדו את כל הטכניקות של מה צבעים עושים וכיצד הם משפיעים על בני האדם תוך שימוש באלמנטים ויזואלים כמו תמונות צורות גיאומטריות לעשיית עיצוב גרפי. בכתבה הכנו לכם אין ספור שיעורי הסבר על עולם העיצוב הגרפי שיעזרו לכם להבין לקראת מה אתם הולכים.

האם שווה ללמוד את תחום העיצוב הגרפי? האם כדאי להשקיע את הזמן?

אף אחד לא רוצה לבזבז את הזמן שלו בלימודים שבסופו של דבר לא יצא לו כלום מזה. נוכל להבטיח לכם שבתחום העיצוב הגרפי לא כך הדבר. אם יש מקצוע שמאוד מבוקש בתעשייה הישראלית ב-2020 זה עיצוב גרפי. מעצבים גרפיים לא עובדים רק בעולם הפרסום והשיווק ונוכל לראות מעצבים גרפיים שעובדים בחברות הייטק ומעצבים אפליקציות או אתרי מסחר אונליין. חברות הייטק מעסיקות מעצבים גרפיים כדי שיעבדו בשיתוף פעולה עם מתכנתים ויתנו את השפה העיצובית למוצרים שחברות הייטק מפתחות. בחברות הייטק עובדים מתכנתים שלא למדו עיצוב  במדעי המחשב אלה למדו תכנות ונושאים נוספים. מתכנתים לא לומדים את השפה העיצובית ובגלל זה מעצבים גרפיים צריכים לעבוד בשיתוף פעולה מלא איתם. בעשור האחרון נוכל לראות את הביקוש המאסיבי למעצבים גרפים בחברות הייטק שמרוויחים שכר מאוד גבוה לעומת התקופה שהם לומדים.

לימודי עיצוב גרפי מה לומדים?

תלמדו את כל חוקי העיצוב הגרפי החל מבניה קונספטואלית ושילוב צבעים נכונים. מיהו קהל היעד וכיצד לשלב את הצבע הנכון תוך יצירת צורות אלמנטים כמו תמונות. ועוד אינספור פרמטרים שנלמדים במסלול לימודים זה. ולימודי תעודה תלמדו לעבוד על התוכנות של חברת אדובי פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין. כל תוכנה יש לו תפקיד אחר ומעצבים עובדים התוכנות האלה בלבד כדי לספק שירותי גרפיקה.

תיק עבודות.

מה שחשוב בתחום העיצוב הגרפי אם זה אך ורק איך נראה תיק עבודות שלכם. אף אחד לא מעניין אותו איזה תעודה יש לכם או איפה למדתם את התחום הזה. מה שחשוב זה כיצד אתם מעבירים רלוונטיות בהתאם לחוקי העיצוב הגרפי בשנת 2020. תצטרכו להראות מאות עבודות בעיצוב גרפי כדי להראות את החשיבה והיצירתיות שלכם בתיק דוגמאות. ככל שתיק העבודות שלכם יהיה מורכב ומעניין תוכלו להתקבל התעשייה במהירות.

לימודים אונליין מהבית איך זה קורה?

לא יודעים איך לשלב לימודים ועבודה? גרים רחוק מכללות לעיצוב גרפי או בתי ספר לגרפיקה? תוכלו ללמוד את התחום הזה מהבית ללימודי תעודה אחד על אחד במתכונת של שיעורים פרטיים. בית הספר מספק לסטודנטים תוכנה שמחברת בין המחשבים והמורה יוכל לצפות במסך של הסטודנט ולהסביר עוד צעד אחר צעד איך מעצבים גרפיקה בצורה הנכונה. תוכלו לראות באתר הבא מגוון קורסים שתוכלו ללמוד מהבית ללימודי תעודה ותיק עבודות במתכונת של שיעורים פרטיים, לחסוך זמן ונסיעות והכל אונליין

שכר

בוגרי מסלול לימודים מעצבים גרפיים מרוויחים שכר של 17000 שח בחברות הייטק ומשרדי הפרסום כ-12 אלף שח. חלקם בוגרי מסלול לימודי מעצבים גרפיים פונים לעבודה עצמאית ומקבלים לקוחות בצורה פרטית.

תחום העיצוב הגרפי נחשב לאחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשייה ככל שהטכנולוגיה תמשיך להתפתח לגרפיקאים והמעצבים יהיה יותר עבודה. אם בעבר רוב הבוגרים הולכים לעבוד אך ורק בעיתונים או בבתי דפוס כיום למעצבים יותר אלטרנטיבות בגלל תעשיית ההיי-טק המתפתחת.